Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe
Foteliki samochodowe
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

Foteliki samochodowe (9)Posiadanie fotelika do przewozu dzieci to wymóg prawa, a więc obowiązek rodziców. Wybór fotelika nie jest prosty, z uwagi na wiele czynników, na które musimy zwrócić uwagę. Jaki więc powinien być najlepszy fotelik dla dziecka? Najlepszy, to taki, który będzie dopasowany do wzrostu, wagi i wieku dziecka, a jednocześnie pasujący do naszego samochodu i łatwy do zamontowania.
Foteliki samochodowe mają być przede wszystkim bezpieczne i dopasowane do wzrostu i wagi dziecka. Powinien też pasować do samochodu, w którym będzie zamontowany. Dlatego przed zakupem warto taki fotelik przymierzyć, by nie okazało się, że wybrany przez nas model nie dopasowuje się do oparcia fotela, pasy bezpieczeństwa są za krótkie lub występują inne okoliczności, uniemożliwiające prawidłowe przymocowanie fotelika.Bardzo ważne jest mocna i stabilne umocowanie fotelika do samochodu, tak by podczas jazdy nie przemieszczał się. Problem stabilności został rozwiązany w nowych samochodach, posiadających mocowanie ISOFIX. Wówczas wystarczy zakupić fotelik z odpowiednim mocowaniem i problem stabilności rozwiązuje się sam. Foteliki te są droższe, od tradycyjnych, lecz czy na bezpieczeństwie dziecka można oszczędzać?

Inne wpisy na temat transportu i motoryzacji:

About

Tagi: redox extreme efekty, etykiety inspekcyjne z datą, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, markizy Kęty, osb stopfire, onlynails cennik, Vademecum elektryka SEP, balayage kraków, lpk208, złomowanie auta tarnobrzeg, GAP Fakturowy BMW